Дизельна апаратура характеризується складним пристроєм, тому ремонт апаратури повинен проводитись у спеціалізованих СТО, таких як «Жовтий бокс» у Владивостоку.
Необхідність виникає у таких ситуаціях:
знос механізмів та деталей паливної системи;
порушення правил експлуатації дизельного двигуна;
наслідки ремонту, виконаного некваліфікованими працівниками та що призвело до ще більш серйозних поломок;
Використання неякісного палива.
Особливості ремонту дизельних ТНВД
Паливний насос високого тиску (ТНВД) – один із найскладніших агрегатів двигуна. Від коректної роботи насоса залежить не просто правильна робота самого двигуна, а просто можливість його роботи. ТНВД відповідає за кількість та силу подачі впорскування палива в циліндр виходячи з поточного навантаження на машину. Ця деталь особливо чутлива до якості палива та олії. Попадання в паливо пилу, вологи або дрібного сміття може призвести до виходу з ладу плунжерних пар, форсунок та інших вузлів паливної системи.
Влаштування паливних насосів
Паливний насос – вузол дизельного або бензинового двигуна з інжекторним упорскуванням, що відповідає за живлення двигуна, постачання палива в систему. Його головне завдання – забезпечити перепади тиску, надійність передачі палива від паливної магістралі до камери, де відбувається стиснення. Проте цим ТНВД не обмежується.
Насос має ще одну важливу функцію – розподільну. Він самостійно «вирішує», яку форсунку задіяти у той чи інший момент часу.Ще на відповідальності ТНВД лежить визначення обсягів палива, які необхідні для забезпечення нормальної їзди. Механізм враховує для цього десятки факторів: стиль водіння, швидкість, робочу температуру двигуна, стан кондиціонера і т.д. Нарешті, паливний насос високого тиску гарантує автоматичне коригування випередження моменту упорскування.
Три основні види ТНВД
- Рядні.
Такі механізми ще недавно були поширені серед потужних вантажівок, тракторів та іншої спеціальної техніки.
З розподіленим упорскуванням. Ці ТНВД знайшли застосування у легкових автомобілях, але іноді встановлюються і на вантажні.
- Магістральні.
Основний компонент сучасної системи подачі палива Common Rail (на фото). Тут насоси не розподіляють паливо – за них цю роботу виконує «розумний» блок керування, що базується на електроніці. Процес підпорядкований програмного забезпечення.
Дизельні двигуни продовжують користуватися популярністю в усьому світі, тому і паливні насоси випускаються провідними виробниками. Лідируючі позиції займають BOSH, Denso, Delphi, Zexel, Lucas.
Як визначити несправність ТНВД
Найпоширеніші причини поломок вказувалися спочатку: знос через тривалу експлуатацію та погане паливо. Зазначимо, що солярка стає неякісною, наприклад через попадання води або сторонніх забруднювачів. У будь-якому випадку важливо оперативно ідентифікувати проблему. Для цього наводимо низку ознак:
Вихлоп чорного кольору. Одна з найяскравіших причин – кут упорскування істотно запізнюється.
Двигун запускається тяжко.Плунжерна пара через механічне зношування не забезпечує достатнього тиску. В результаті насос працює нестабільно.
Двигун працює надто жорстко. Швидше за все, паливо подається в циліндри рано чи нерівномірно. Але таке трапляється дуже рідко, тому додатково варто перевірити форсунки.
Потужність губиться. Утворення проміжків веде до зменшення тиску. Регулятор обертів перестає працювати у нормальному режимі.
Збільшена витрата солярки. Причин може бути відразу кілька: неоптимізована робота, витікання, механічне зношування деталей і т.д.
Двигун перегрівається. Механізм випередження упорскування діє неправильно.
При виявленні будь-яких описаних проблем рекомендуємо негайно звернутися до нашого автосервісу «Жовтий бокс» за консультацією.
Регулювання ТНВД та дизельної апаратури
Наші спеціалісти виконують роботу безпосередньо на двигуні автомобіля. Це одна із найскладніших процедур, що здійснюється в автосервісі «Жовтий бокс». Регулювання ТНВД проводиться на високоточному та якісному обладнанні європейських виробників. Перевірочний стенд дозволяє виконати налаштування плунжерних пар на однакову величину ходу та однакову кількість подачі, а також налаштування регулятора числа обертів та пристрою (муфти) випередження упорскування.
Ремонт дизельних форсунок проводиться з використанням тільки якісних запасних частин – або оригінальних або перевірених аналогів.
При зносі натяги в нерухомих конструкціях слабшають, підвищується зазор у рухомих з’єднаннях, положення деталей змінюється щодо правильного, а також накопичується гар.
Так само часто зустрічається несправність паливного насоса високого тиску у вигляді нерівномірності подачі палива та зменшення його обсягу. Причиною є зношування плунжерних пар, клапанів нагнітання, а також зміна пропускної здатності дизельних форсунок.
Ремонт дизельної апаратури поділяється на дві частини
Спочатку проводиться регулювання циклової подачі палива, тобто визначення оптимального режиму подачі палива камеру спалювання. Зміна настройок здійснюється шляхом коригування положення рейки ТНВД за допомогою спеціального гвинта. У одноплунжерних насосів замість рейки використовується дозатор. Налаштування відбувається з використанням діагностичного дисплея, на якому відображаються всі необхідні дані, що суттєво спрощує процедуру регулювання та робить її точнішою та оперативнішою.
Потім відбувається регулювання так званого УОНП, тобто кута випередження початку подачі пального в камеру спалювання на спеціальних стендах. Як додаткове обладнання застосовується моментоскоп, що є скляною трубкою з приєднаним шлангом високого тиску. Він встановлюється на одну із секцій дизельного двигуна.Крім того, в процесі регулювання, як правило, виконуються ще кілька операцій з технічного обслуговування ТНВД – видалення повітря, що потрапило в систему упорскування, мастило деталей та вузлів насоса, а за необхідності – підготовка до відключення на тривалий час.
На стенді перевіряється базова функціональність – виявлення цькування палива та витоків. Якщо перевірка не виявила помилок у роботі, форсунку перевіряють на спеціальному устаткуванні, яке імітує роботу двигуна. У процесі такої перевірки автоматично вимірюються всі робочі показники дизельних форсунок, що призведе до виявлення неполадок.
Коментарі
Дописати коментар