Другі руки: Opel Astra H - американець з європейською душею

Opel Astra H стала наймасовішою моделлю компанії на російському ринку. При цьому вона отримала більш якісний кузов, ніж попередники, і більш низьку вартість через локалізації виробництва. Все це дозволило автомобілю протриматися 11 років на конвеєрі заводу і підтримувати стабільний попит.

Так склалося, що на російському ринку компанія Opel асоціювалася з економними, але недовговічними автомобілями, здатними проявити всі особливості в корозії вже до 4-5 річного віку. Але вихід нової моделі Opel Astra Н в 2004 році змінив ситуацію в протилежну сторону і забезпечив стабільний прибуток на російському ринку. Модель активно продавалася аж до 2012 року і продовжувала випускатися аж до 2015 року, поки компанія GM не оголосила про відхід з російського ринку.

Якість і стан кузова

На жаль, саме лакофарбове покриття не настільки стійке як хотілося. Тому вже до п’ятирічного терміну можна виявити затерті місця і численні відколи на передку. Зустрічаються моделі на яких виявляються сліди корозії в районі колісних арок. Але це дуже рідкісні випадки, які проявляються на автомобілях приїхали з двох столиць нашої неосяжної батьківщини. Причина банальна і проста – це байдуже ставлення до автомобіля та його кузова. Без дбайливого ставлення рідкісний автомобіль буде виглядати в охайному стані без найменших слідів пошкоджень або корозії навіть до трирічного віку.

Також при детальному огляді можна виявити незначні сліди корозії на підрамниках, в місцях скупчення вологи і в нішах лобових стекол, якщо забиті дренажні отвори. Якщо порівнювати Opel Astra Н з автомобілями-однокласниками і однолітками, то стає зрозумілим, що виробник постарався створити якісний продукт для повернення позицій на автомобільному ринку.

Для справедливості опису варто додати, що всі декоративні і хромовані елементи не відрізняються довговічністю. Хромовані молдинги і вставками слабо переносять агресивне середовище в російських умовах і слабо чинять опір дорожньої хімії. Тому вже через кілька зимових сезонів можна помітити численні місця без хрому. Це ж стосується і кріпильних елементів разом з болтами. Вони неймовірно швидко іржавіють і закисають, що значно ускладнює ремонт і обслуговування. Хтось не звертає увагу на такі дрібниці, а хтось витрачає гроші і час на допитливу антикорозійну обробку всіх можливих болтиков і дрібниць.

Насправді кузов виконаний дуже якісно і вдало. Навіть найменші деталі продумані ретельно, без промахів. Всі вразливі місця прикриті і захищені від зовнішнього впливу, зазори підігнані ідеально навіть між крилами і бамперами, пластикові пороги виконані з м’якого пластику, що витримує сильні удари камінням. Захист кузова від зайвої вологи розрахована до дрібниць, вода відводиться в повному обсязі і не затримується. Дренажні канали виконані з великим запасом і не мають звички забиватися, крім випадків зберігання автомобіля під деревами.

Експлуатація салону

Салон у Opel Astra Н вийшов трохи похмурим. Звичайно, все відносно. Варто пам’ятати, що автомобіль далеко не преміум-класу, але строгий дизайн з прямими і вивіреними лініями, що поєднується з хорошою якістю матеріалів, справляє позитивне враження. Крім цього, весь пластик відмінно чинить опір зносу, а кріплення всіх елементів виконані на високому рівні, тому рідко зустрічаються екземпляри зі скрипучим або стукає салоном.

Незважаючи на високу якість матеріалів, є і деякі нюанси. Якщо оббивка сидінь виконана з тканини, то до якості не може бути ніяких претензій, але світлий колір чохлів вбирає в себе будь-який бруд, яку складно вивести. Крім цього, оббивка сидінь зі шкірозамінника відрізняється невисокою міцністю, і після 100 000 км пробігу може придбати кілька розійшлися швів і потертостей.

Що дійсно може викликати здивування – так це клімат-контроль або просто кондиціонер, які можуть доставити власникові чимало проблем незалежно від року випуску, пробігу та вартості комплектації. Вже через деякий час водій може помітити низька якість виготовлення блоку управління, на якому можуть залипати кнопки або зовсім не спрацьовувати.

Вся кліматична система нестабільна через часті поломок електроприводів заслінок, на відновлення яких доведеться витратити солідну грошову суму. Але є спосіб убезпечити себе або віддалити момент дорогого ремонту, всього лише доведеться періодично змащувати все тяги будь густим мастилом. Найбільше це актуально в холодні пори року, коли ймовірність поломки приводів більш імовірна при перемиканні режимів в непрогрітому салоні.

Але найдивнішим нюансом Opel Astra Н стає те, що в стельовому плафоні може збиратися вода. При цьому ніяких протікання всередину салону немає. Сама конструкція обшивки сприяє накопиченню всього конденсату зі стелі саме в плафоні. На жаль, з цим нічого не поробиш, крім капітальної вібро-шумоізоляції стелі, яка виступить в ролі хорошого утеплювача. Можна обійтися і без радикального методу – доведеться постійно використовувати кліматичну систему, яка вирівнює температури і висушує повітря.

У деяких випадках відзначається вихід комутаційного блоку CIM, що відповідає за роботу деяких кнопок управління на кермі і центральній панелі, іммобілайзера і підрульових перемикачів. У разі виходу з ладу даного блоку для відновлення роботи автомобіля доведеться попітніти. При цьому можна звернутися до офіційних дилерських майстерням, які здатні прошити новий блок в системи автомобіля, або знайти майстрів, які навчилися ремонтувати ці блоки або обходити його поломку.

Незважаючи на всі ці нюанси, автомобіль виконаний якісно, ​​крім цього, більшість елементів легко доступні для ремонту. Весь процес збирання та розбирання автомобіля продуманий до дрібниць, тому з демонтування більшості деталей не виникає проблем.

Проводка і електроніка

За проводці і електронної начинки Opel Astra Н особливих претензій немає, крім періодичних проблем з комутаційним блоком передній панелі CIM, ремонт якої забирає багато часу і грошей. Всі інші проблеми відносяться до ресурсних і деякі до невдалої конструкції. Найчастіша проблема – це вихід з ладу проводки задніх дверей. При цьому дана проблема настільки часта, що виробник продає оригінальні ремкомплекти, відновлюють роботу центрального замка і динаміків.

Сам же центральний замок схильний замикань мікропереключателей, розташованих в замку дверей водія. При цьому замок починає існувати своїм життям і може закритися або відкритися в будь-який момент, навіть перебуваючи на стоянці.

Сама укладання джгутів проводів зроблена надійно. Випадкових перетирання, замикань або окислення не відбувається. Єдине, через тривалий час експлуатації автомобіля може перетерти джгут проводів в кришці багажника. Всі інші проблеми з проводкою виникають через неакуратне ремонту або обслуговування.

Решта проблем можна віднести як до електроніки, так і до механіки. Наприклад, деякі власники Opel Astra Н, купивши автомобіль на вторинному ринку, скаржаться на слабку дросельну заслінку і модуль запалювання. Але практика показує зворотну сторону, дані деталі можуть вийти з ладу при пробігах більше 150 000 км. А всі чутки зароджуються від того, що більшість перекупників скручують пробіг на одометрі.

Ще можна відзначити регулярну несправність термостата охолоджуючої системи. Тому доводиться стежити за температурою двигуна і вчасно реагувати, якщо термостат вийде з ладу під час руху. Також, якщо запустити очищення дренажних систем біля лобового скла, то є ризик поломки двигуна трапеції двірників, який боїться вологи і швидко ламається при найменших натяках на неї.

Ходова частина і підвіска

Багато хто може подумати, що Opel Astra Н на вторинному ринку коштує занадто багато, але це думка пропадає відразу після близького знайомства з автомобілем і розуміння його надійності. Висока вартість компенсується невеликими витратами на обслуговування і рідкісними ремонтами навіть на автомобілях з пробігом.

Підвіска Опеля – це зразок надійності для більшості сучасних автомобілів. Навіть переваливши позначку в 100 000 км пробігу, у автомобіля не виникає необхідності в ремонті, за винятком стійок стабілізатора (які можна включити в витратні матеріали).

Якщо при кожній заміні колодок проводити невелику ревізію для направляючих пальців супортів, чистячи і змащуючи їх, а самі колодки міняти вчасно – то про ремонт гальмівної системи на своєму автомобілі Ви не впізнаєте. При цьому матеріали, що використовувалися при виготовленні оригінальних деталей гальм, настільки якісні, що гальмівні диски спокійно виходжують 150 000 – 200 000 км.

Дуже рідко, але зустрічалися окремі представники моделі, в яких присутня витік вакуумного підсилювача гальм. Симптомами несправності стають плаваючі обороти двигуна при натиснутій педалі гальма і з’являється шипіння з боку моторного відсіку.
Приблизно до 150 000 км пробігу прийде час замінити кульові опори, а попутно може знадобитися заміна для амортизаторів з опорними підшипниками. До рульовому управлінню немає претензій, воно справно функціонує протягом довгих років постійної експлуатації автомобіля. Витоку гідропідсилювача практично не зустрічаються, але відзначається малий ресурс рульових наконечників і тяг.

Експлуатація трансмісії

Уже хотілося написати, що механічні коробки передач на Opel Astra Н, як завжди, надійні і особливих сюрпризів не приносять, але все виявилося не так просто. Тому доведеться детально розібратися в механічної трансмісії і зрозуміти, що ж вибирати на вторинному ринку.

Механічна трансмісія на п’ять ступенів серії F17 і більш молодша версія F13 стала справжнім прокляттям для власників Opel Astra Н. А використання більш потужних моторів, ніж використовувалися на інших моделях автомобілів в парі з цими коробками, зменшує ресурс всіх вузлів коробки. Дані агрегати цілком можна включити в рейтинг найбільш проблемних механічних коробок передач на сучасних автомобілях.

Але якщо на старіших моделях Opel Vectra B була можливість замінити поламаний агрегат на більший і витривалий із серії F16-F23, то нова Astra Н не дозволяє вносити такі кардинальні зміни в свою конструкцію. Більші коробки не поміщаються в підкапотний простір.

Тому більшість власників з заслуговує поваги завзятістю змінюють поламані агрегати або витрачають великі суми на відновлення, не знаходячи іншого виходу. Варто відзначити, що ремонт може обійтися дорожче покупки б / у деталі. В першу чергу пошкоджуються підшипники вторинного валу, що призводить до пошкодження корпусу самої коробки, а металева стружка порушує роботу всіх інших елементів трансмісії.

Але покупка коробки, яка була у вжитку, це великий ризик отримати таку ж проблему через короткий проміжок часу. А нова коробка може коштувати від 70.000 грн.

А тепер можна перейти до більш оптимістичним способам ремонту або переробки трансмісії для довгої і радісною експлуатації машини. По-перше, деякі майстерні навчилися перетравлювати кріплення коробки на кузові автомобіля таким чином, щоб була можливість установки більш надійної трансмісії з серії F23. По-друге, існує спосіб установки механічної коробки від Chevrolet або перебирання більш надійної коробки F16 в корпус від агрегату з Шевроле.

Вартість «правильного» ремонту може обійтися від 10 000 до 21 000 гривень, в залежності від використовуваних комплектуючих. Але, незважаючи на вартість, такий ремонт буде краще відновлення або покупки оригінальної трансмісії.

Крім цього, варто пам’ятати, що автомобілі, укомплектовані бензиновими силовими агрегатами 1,8 літра і дизельними моторами 1,3 літра, знаходяться в особливій групі ризику. Справа в тому, що більше 35% моделі з цими моторами, вже до 60 000 км пробігу пройшли заміну або капітальний ремонт механіки. А ось автомобілі з двигуном 1,6 літра більш живучі.

Моделі, укомплектовані турбованим мотором з двома літрами робочого об’єму, комплектувалися механічною трансмісією М32. Варто відзначити, що дана модифікація не так помічена в частому ремонті трансмісії, але все ж – коробка була помічена в майстернях з такими ж поломками. Але рідкість модифікації не дає повної картини. Тому неможливо судити про надійність МКПП М32 з повною упевненістю. Найбільша кількість скарг від власників звучить з приводу малого ресурсу двомасових маховика і його вартості. Крім цього, з часом експлуатації погіршується включення першої і другої передачі через зношування кульового шарніра важеля.

А ось дизельним модифікаціям Opel Astra Н з моторами 1,7-1,9 літра пощастило більше. В пару з дизельними агрегатами встановлювали перевірену і надійну МКПП F23. З даної трансмісією, дійсно, не виникне ніяких несподіванок. Єдине, що доведеться робити – так це міняти масло кожні 100 000 км і вчасно міняти зчеплення.

Крім цього, на малопотужних модифікаціях була присутня МКПП М20, яка є спрощеною і полегшеною версією М32, що володіє більш слабким диференціалом і строгими вимогами до якості і чистотою трансмісійного масла.

Автоматичні коробки передач, представлені для моделі Opel Astra Н, також викликають безліч питань. Наприклад, на малопотужні модифікації автомобіля встановлювалися роботизовані модифікації механічних коробок серії F17. При цьому коробки повністю успадкували всі проблеми своїх прабатьків, а Усложнившаяся конструкція ще більше вплинула на кількість неприємностей.

Сама робота коробки може задовольняти тільки при спокійній експлуатації, але більш активна їзда або неправильна експлуатація коробки призводять до прискорення зносу і так невеликого ресурсу коробки, зчеплення і актуаторов зчеплення. Навіть часта їзда по міських пробках може привести до необхідності обслуговування і заміни зчеплення з актуаторами кожні 50 000 – 60 000 км. Тому, висновок залишається невтішним – роботизована коробка є гіршим варіантом для придбання.

А ось «справжні» автоматичні трансмісії доступні тільки на модифікаціях з більш потужними моторами. Якщо бути точніше, то чотириступінчасті автоматичні коробки доступні в парі з моторами 1,8 і 2,2 літра. При цьому остання версія автомобіля зустрічається вкрай рідко. У будь-якому випадку, автомобіль буде укомплектований застарілої, але надійної коробкою Aisin 60-41 SN або Aisin 50-40NE відповідно.

Молодша версія цілком надійна, хоч і не відноситься до абсолютно надійними. Але якщо порівнювати з механічними аналогами на Opel Astra Н, то автомат вражає своїм ресурсом. Трансмісія дуже добре переносить і забруднену олію, агресивну їзду і не відноситься до агрегатів, схильним до сюрпризів. При цьому агрегат спокійно відпрацьовує до 150 000 км без ремонту. Але акуратна експлуатація здатна продовжити термін служби до 300 000 км.

Але самим ідеальним варіантом для покупки стане автоматична коробка передач Aisin AW50-40, яка трапляється на модифікаціях з бензиновим двигуном 2,2 літра. За умови регулярної заміни трансмісійного масла коробка здатна пропрацювати весь термін експлуатації автомобіля, але доведеться відключити функцію «автонейтраль». На жаль, покупка і установка даного агрегату на іншу модель виллється у велику суму. Тому доведеться витратити багато часу на пошук цієї модифікації.

Експлуатація силових агрегатів

Варто визнати, що скаржитися на силові агрегати у моделей від Opel доводиться рідко, не став винятком і Astra Н. Найпопулярніші мотори з робочим об’ємом 1,6 і 1,8 літра відносяться до серії Z16XE і Z18XE, зарекомендували себе як надійні і довгоживучих агрегатів. Але за умови, що є грамотний підхід до його обслуговування. Наприклад, гарантований пробіг без серйозного ремонту може перевалити позначку в 250 000 км.

Із серйозних недоліків двигун відрізняється слабким блоком управління двигуном, який часто ламається через постійні перепади температур, що стає причиною порушення пайки електронних компонентів і розриву доріжок. При цьому модулі запалювання і дросельна заслінка мають пристойний ресурс, але система EGR в парі з впускним і випускним колектором не пристосовані до російського якості палива. Доводиться регулярно проводити чистку від сажі і бруду, тим більше що забруднене клапан EGR перестає закриватися.

Але сама основа двигуна, включаючи блок і головку блоку циліндра, зроблені з запасом міцності в кілька разів. В першу чергу, в двигуні доводиться регулярно міняти маслос’емниє ковпачки клапанів. Аж до 250 000 – 300 000 км двигун не схильний до споживання масла.
Більш нові модифікації бензинових моторів з таким же об’ємом, але які відносяться до серії Z16XEP / Z16XER і Z18XER, отримали велику потужність в парі з ускладненням конструкції. Звернень в сервісний центр стало більше, але всі вони стосуються додаткових механізмів, які включають в себе фазообертач в газорозподільному механізмі і керований термостат. При цьому двигун позбувся гидрокомпенсаторов, і тепер доводиться регулювати клапанні зазори кожні 60 000 км.

Більш потужні мотори з турбіною і об’ємом 2 літри з серії Z20LEH / Z20LER / Z20LEL, засновані на старому, але перевіреному блоці C20NE. Звичайно, підвищене навантаження на поршневу групу зменшує ресурс моторів, але свої чесні 250 000 – 300 000 км, двигуна спокійно відпрацюють. Варто визнати, що мотори вийшли вдалими, і крім складної і проблемної проводки недоліків не мають.

Дизельні модифікації автомобіля вийшли не такими вдалими в частині силових установок. На жаль, мотори, представлені серією Z13DTH, слабо пристосовані до російських умов експлуатації. Тому власники часто стикаються з проблемами паливної системи, швидкої виробленням ресурсу каталітичного нейтралізатора, виходом з ладу турбіни і забрудненням системи EGR.

Крім цього, дані мотори оснащуються ланцюговим приводом газорозподільного механізму, який повинен був продовжити інтервал обслуговування, але практика показує, що ресурс ланцюга коливається в широкому діапазоні – від 60 000 до 200 000 км, що тримає власника в постійній напрузі.

Висновок

Opel Astra Н – це вибір споживачів, які бажають придбати дійсно надійний автомобіль з високим ресурсом всіх агрегатів. При дбайливому ставленні і «нормальної» їзді автомобіль буде відвідувати станцію технічного огляду тільки для планових ТО. Як стає зрозумілим із статті, більш економним і практичним варіантом стане модифікація з бензиновим двигуном 1,8 або 2,2 літра в парі з автоматичною коробкою передач.

Коментарі