Проблеми починаються з водія, який шукає найдешевшого механіка, а не фахівця. Однак, і механік хоче заощадити, тому не вникає в деталі і проводить ремонт в стислі терміни. Авто з відновленим турбонаддувом повертається клієнтові. Через кілька тижнів воно виходить з ладу.
Як запобігти цьому?
Перш за все варто провести ретельну діагностику, що дозволяє виявити початкову причину несправності турбіни, яка може трапитися, в тому числі, і через попадання сторонніх предметів. Також небезпеку викликає покупка механізмів, що були у вжитку. Зрозуміло, можна забути про гарантії при установці нової турбіни в несертефіцірованном сервісі. Тому ремонт слід проводити в перевіреному сервісі, а установку нової турбіни краще провести на офіційній станції технічного обслуговування.
Усунути причину і наслідки.
Таким чином, якщо в систему наддуву потрапило чужорідне тіло, не достатньо просто видалити його, але також потрібно перевірити і замінити деталі, які можуть бути забруднені або пошкоджені. Одними з найбільш чутливих є крильчатка. В першу чергу, механік повинен перевірити всю систему впуску разом з колектором, щоб він був чистий і вільний від сторонніх предметів, а дроти не пошкоджені. Необхідно на цьому етапі замінити повітряний фільтр. Зрозуміло, потрібно не забути поміняти поламати деталі. Якщо ви купите турбіну у авторитетного постачальника, то додаткова діагностика не потрібно. В інших випадках краще провести незалежну перевірку турбіни, яка встановить ступінь якості, і приблизний пробіг (якщо деталь Б \ У).
Тобто, не варто економити на вартості ремонту і самої деталі. Тут відмінно підходить народна приказка: “Дешева риба, дешева і юшка”.
Однак і це ще не все.
Якщо вентиляція картера пошкоджена, необхідно також виправити, і, до речі, перевірити всю систему вентиляції двигуна. Вона повинна бути чистою і справною. В кінці слід перевірити випускний колектор, він також повинен бути чистий і справний. Як виробники турбокомпресорів, так і хороші механіки вважають необхідною заміну всіх прокладок на нові, а для цього обов’язково застосування різного роду ущільнюючих паст і герметиків.
Після монтажу, найбільш важливим кроком є правильний запуск двигуна. Головною помилкою, яку здійснюють багато, що виконує ремонт турбокомпресора, є, так званий, сухий пуск, тобто запуск двигуна з недавно встановленим турбонагнітачем з недостатньою кількістю мастила. Для впевненості ж, турбокомпресор необхідно залити чистим, свіжим маслом перед запуском.
Багато людей вважають, що для ремонту системи наддуву досить мати турбокомпресор і кілька годин роботи. Тому не розуміють, чому, часом проста, перевстановлення деталей може коштувати так багато? Причому спокушаються більш низькою ціною в гаражі у дядька “Вані”. Але варто взяти до уваги, що перевстановлення компресора може спричинити за собою заміну масла, фільтра, покупку прокладок і герметиків, додатковий ремонт, заміну повітряного фільтра і так далі. Причому деякі етапи неможливо провести без спеціального обладнання, або певного досліди. Також слід запам’ятати деякі процедури, обов’язкові до проведення на будь-якому СТО:
• Визначення причини аварії – обов’язково.
• Усунення причини і наслідків аварії – обов’язково.
• Перевірка та чистка впускного колектора – обов’язково.
• Заміна інтеркулера – рекомендується.
• Перевірка справності і чистоти системи мастила – обов’язково.
• Заміна лінії подачі масла в турбокомпресор – дуже рекомендується.
• Перевірка вихлопу двигуна – обов’язково.
• Перевірка стану випускного колектора – обов’язково.
• Заміна масла в двигуні – обов’язково.
• Промивання системи мастила – рекомендується.
Висновок
При ремонті або заміні турбокомпресора не варто економити. Найбільш правильним варіантом буде звернутися до офіційного дилера. В крайньому випадку необхідно шукати перевірених майстрів і постачальників, або пробувати відремонтувати вийшло з ладу пристрій. Нові запчастини можна пошукати на різних сайтах інтернет магазинів, наприклад тут можна знайти оригінальні запчастини.
Коментарі
Дописати коментар